Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sicilim Bozuk

Bankalardan alınacak kredilerin miktarı ve özelliği kadar kredi başvurusunda bulunan kişilerin sahip olduğu özellikler de çok önemlidir. Bir bankaya kredi başvurusu yapmadan önce vatandaşların sahip olduğu statü ve ekonomik durumları göz önüne alması ve bir değerlendirme yapması gerekmektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin sicilinin bozuk olması ilk olarak doğrudan kredi notunu etkiler. Kredi notu, esasında başvuru yapacak olan kişinin sicili hakkında da bilgi verir. Yani bir kişi geçmiş dönemlerde bankalardan aldığı kredileri ödememiş, bankalar bu borçlarını haciz veya başka hukuki yöntemler ile almışsa o kişinin sicili otomatik olarak bozulur. Bu durum da doğrudan kredi notunu etkiler.

Kredi Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Alabilirim?

Kredi notu da bankalardan kredi alabilmek için çok gerekli ve önemli olan bir veridir. Bundan dolayı bütün planlamaların anlık değil uzun vadeli yapılması ve ödenmede zorlanılacak kredilerin çekilmemesi gerekmektedir. Kredi çekmek istiyorum ama sicilim bozuk diyen kişilerin yapması gereken birtakım noktalar vardır. Öncelikli olarak hali hazırda bulunan kredi borçlarının mutlaka hızlı bir şekilde kapatılması gerekir. Daha sonra bir müddet kredi çekilmemeli bu süreçte kredi kartı harcamalarına dikkat edilmelidir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Bilindiği gibi kredi notunu kredi kartı işlemleri de etkilemektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin bu süreci başarılı bir şekilde tamamlaması ile birlikte bankalardan normal olarak kredi alması mümkün olabilir. Bütün bunları yapacak kadar zamanı olmayan veya daha ciddi sorunlar ile karşılaşan kişiler ise kredi notunu düzeltinceye kadar nakit sorunlarını senetle veya komisyonla kredi alarak çözebilir.

Sicili Bozuk Olan Kimselere Kredi Verilir

Senetle veya komisyonla kredi alan kişilerin sayısı son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır. Kredi alırken ilk olarak bir faiz oranı belirlenir ve alınan kredi miktarına göre bir ödeme planı çıkartılır. Tefeciler ile işlem yapılabilir bu aşamada. Her ne kadar sakıncalı olarak da görülse tefeciler, sadece senetle para verme ve borç ödeme mekanizması ile çalışmamaktadır. Bu kişiler sorunlu kredilerinizi de bankalardan çıkartabilir. Veya size komisyonla kredi verebilir. Yeni çıkan bir yöntem olan faturalı hatta kredi de bu şekilde kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir