Ziraat Bankası Araç ve Trafik Sigortası

Ziraat Bankası Araç ve Trafik Sigortası

Araç sahibi olan kişilerin genel olarak bildiği bir bilgi olan sigorta konusu vardır. Bu kapsamda artık araç ve trafik sigortası zorunlu hale gelmiştir. Yani bir araca sahip olan herkes bu sigortayı yaptırmak ile mükellef tutulmuştur. Devlet bunu zorunlu kıldığı için elbette piyasa fiyatlarına da bir sosyal devlet anlayışı ile müdahale etmiştir. Çünkü sigorta firmaları araç ve trafik sigortasını oldukça yüksek tutarlar ile yapmaktadır. Haliyle vatandaşta bu işlemden kaçınmaktadır. Bu nedenle bir devlet bankası olan Ziraat Bankası bu konuya bir çözüm getirerek, vatandaşın bütçesine uygun bir sigorta planı yapmıştır. 

Ziraat Bankası’nın sigorta konusundaki ilk adımı elbette prim sorgulama sayfası olmuştur. Artık araç sahipleri sigorta primini Ziraat Bankası web sitesi üzerinden sorgulayabilecekler. Eğer emekliyseniz ve bir aracınız varsa da Ziraat Bankası sizleri sigortaya teşvik etmek için %10’luk dilimde bir indirim uygulamaktadır. Zaten hali hazırda bulunan diğer sigorta şirketlerinden de daha uygun yollu prim ücretleri çıkmaktadır. Bunu diğer sigorta şirketlerinin sayfasından ve Ziraat Bankası’nın sayfasından ayrı ayrı sorgulatarak teyit edebilirsiniz.

Trafik Ve Araç Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Trafik ve araç sigortaları elbette en kötü senaryoların yani olabilecek tüm kaza gibi durumların sonucunda sizleri ve bütçenizi koruyabilmek adına alınmış bir önlemdir. Araç ve trafik sigortaları bir kaza sonucunda size ve karşı tarafa verilen maddi hasarların tamamı için teminat verir. Bu nedenle de böyle bir durumda sıkıntı yaşamanız önlenmiş olur. Tüm bunlardan dolayı Karayolları Trafik Kanunu’nda bu sigorta zorunlu hale getirilmiştir.

Ziraat Bankası Araç Sigortasını Nasıl Yapabilirim?

Ziraat Bankasından araç sigortası yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak Ziraat Bankası web sitesinden prim sorgulamanızı yapın. Ve bununla ilgili sayfadaki bilgileri detaylı olarak okuyun. Sigortanın yasal olarak yapılabilmesi için son olarak da Ziraat Bankası şubelerini ziyaret etmeniz gerekir. İşlemler yapıldığında sözleşme imzalanır ve belli ödemeler gerçekleştirilir. Elbette taksitle ödeme imkanınınız da vardır. Fakat bunun içinde sözleşme imzalandıktan sonra ücretin dörtte birlik kısmını peşin olarak ödemiş olmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir