Kobi Kalkınma Yatırım Ve Proje Danışmanlık Firmaları

gereği özel sektörde yatırım yapmak isteyen kişiler her zaman desteklenmekte ve onlara hemen hemen her konuda oldukça büyük kolaylıklar sunulmaktadır. Bu kapsamda bahsi geçen desteklemelerden faydalanmak isteyen kişilere yardımcı olmak amacı ile kurulmuş olan Kobi kalkınma yatırım ve proje danışmanlık firmalarından da bahsetmek mümkün olmakta ve bugünkü yazımızda adı geçen bu yerler ile alakalı olarak merak edilmekte olan konular açıklanmaya çalışılmaktadır. Eğer siz de devlet destekli olarak verilmekte olan bu küçük ve orta ve ölçekli işletmeleri destekleme ödemelerinden faydalanmak istiyor ancak ne şekilde işlem yapacağınızı ve proje hazırlayacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gereken tek şey yazımızın devamında anlatılmakta olan firmalar hakkında bilgi alarak kendiniz için en uygun olanını başvuru yapmanızdır.

KOSGEB Projesi Nasıl Hazırlanır?

Bilindiği üzere ülkemizde Kobiler için en büyük yardım ve destek imkanını Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı sunmaktadır. Bu yere üye olmuş olan kişiler belli başlı kredi, destekleme ve hibe parası olanaklarından faydalanmak için projeler hazırlama durumunda olmakta ve bu projeler kısa adı KOSGEB olan kurum tarafından  kabul edilir ise yardım alma imkanları  doğmaktadır. Aksi takdirde projeler beğenilmediği ve reddedildiği zaman destek alma imkanları mevcut olmamaktadır. Başka bir deyiş ile gerek KOSGEB gerekse de daha başka kurumlardan yatırım ve girişimlerimiz için para alma konusunda belirleyici olan etken adı geçmekte olan proje danışmanlık firmaları olmakta ve bu yerler ile çalışarak destek talep eden kişiler büyük ölçüde olumlu sonuçlar almaktadırlar.

Proje Danışmanlık Firmaları Nerelerde Bulunur?

Ülkemizde yer alan özel teşebbüs destekleme ödemeleri her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Bu çerçevede  yalnızca Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı değil Kalkınma Ajansları, Ekonomi Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı gibi yerler de hizmet vermektedir. Bu durumun bir sonucu olarak proje danışmanlık şirketleri her geçen daha da artmakta  ve hemen hemen her ilde en az bir adet mevcut olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir