Çek Kıran Tefeciler

Tefeciler, borç verme işlemlerinde tercih edilen kişiler oldukları gibi çek ve senet kırma işlemlerinde de tercih edilen kapılardan biridir. Elbette tefeciler de birçok firma ve yer gibi çek kırmaktadırlar. Fakat tefeciler bu işi de paraya bağlı olarak yaptıkları için tefeciye kırdırdığınız çek için ciddi miktarlarda para vermeniz gerekecektir. Eğer çekinizin karşılığını beklediğiniz zamanda alamadıysanız ve acilen bozulması gerekiyorsa tefeciler tercih edilebilir. Fakat yine de bu işlemlerin yasal olmadığını da bilmeniz gerekir.

Çek Kırdıran Tefecileri Nereden Bulabilirim?

Tefeciye çek kırdırabilmeniz için ilk olarak tefeci bulmanız gerekmektedir. Ortalama olarak tefecilerin çoğu çek kırma işlemi yapmaktadırlar. Bundan dolayı özellikle çek kırdıran tefeci diye bir durum söz konusu değildir. Tefecilere ulaşmak artık eskisi kadar zor olmadığı için bu konuda bir sorun yaşamazsınız. Çevrenizdeki insanlardan soruşturabileceğiniz gibi internet siteleri vasıtası ile de tefecilere ulaşabilirsiniz. Hatta şehrinizde olan tefecilere ulaşabilmenizi sağlayan internet siteleri dahi vardır. Bu nedenle kolayca tefeciler ile irtibat kurabilirsiniz.

Çek Kırdırma İşleminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bir tefeci bulduktan sonra şartları dikkatli biçimde konuşmanız gerekir. Eğer internet sitesi üzerinden irtibat kuracaksanız, çek kırdırmak istediğinizden acil olmayan bir durum gibi bahsedin. Sizlere ulaştıklarında da olabildiğince rahat hareket etmeye çalışın. Çeki kırdırmanız karşılığında sizden alınacak olan komisyon ücretini detaylı biçimde konuşmanız sizi avantajlı duruma getirmektedir. Genellikle tefeciler çek değerinin % 20’sinden başlayarak yarısına kadar sizlerden komisyon ücreti istemektedirler. Bu nedenle çekin tamamına yakın olan tutarı almayı düşünüyorsanız tefecilerden yardım almamanız daha uygun olacaktır.

Çekinizi bozdurmadan evvel çek için vereceğiniz komisyon ücretini kafanızda belirleyin ve böyle olması gerektiğine inanın. Böylece sıkı bir pazarlık edebilme şansınız olacaktır. Bundan dolayı tek bir tefeci de aramamalısınız. Birden fazla tefeci bulursanız kendinize en uygun oranlar ile karşılaşırsınız. Çek kırdırmanız için gerçekten acil durumda olmanız gerekir. Tefeciler de bu acil durumunuzu bildikleri için sizlere yüksek fiyatlar vereceklerdir. Bu nedenle fazla tefeci ile iletişim kurmak daha uygun fiyata çek kırdırmanız anlamına gelecektir.

One comment on “Çek Kıran Tefeciler
  1. Çetin Akgül dedi ki:

    Elimdeki çeki acil kırdırmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir