Komisyonla Kredi Çeken Komisyoncular

Bankalar ile arası iyi olmayan kişilerin yardımına koşan sektör, kredi danışmanlık hizmetleridir. Kredi danışmanları için komisyonla kredi çeken komisyoncular da diyebilirsiniz. Komisyon ile kredi çeken komisyoncular, kişilere internet üzerinden ulaşırlar. Neredeyse ülkemizin her şehrinde bu hizmet verilmektedir. Bir sektör haline gelen bu iş için yasal olduğu söylense de, hiçbir yasal dayanağı yoktur. Bu kişiler sizin için kredi çekerler ve bankanın verdiği faiz oranının üstüne faiz ekleyerek sizden ödemesini alırlar. Ne kadar çok kişi bu firmalara kredi çektirirse, kişilerin kazancı o kadar çok olur. Sizinle aralarında yaptıkları senet sayesinde ödemeyi geciktirdiğinizde veya ödeme yapmadığınızda paralarını yasal yollardan alabilirler. Bu sebeple eğer böyle bir hizmetten faydalanmak isterseniz, ödemeleri yapabileceğinize inanıyorsanız başvurun.

Kredi Çektiren Komisyonculara Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Bu kişileri, yapacağınız küçük bir internet araştırması ile rahatça bulabilirsiniz. Birçok sitede konu hakkında çeşitli ilanlar verirler. Ve bu ilanlara iletişim numaralarını ya da mail adreslerini eklerler. Bazı danışmanlar ise sadece bu işi yürütebilecekleri bir web sitesi açarlar. Bu web sitesinde bir başvuru formu bulunmaktadır. Bu formlarda adınız, soyadınız, telefon numaranız, belgeleyebileceğiniz gelir durumunuz ve banka takibinde olup olmadığınız sorulmaktadır. Siz formu doldurduktan sonra kişiler değerlendirmeye alır. Başvuruların %95’i onaylanmaktadır. Eğer sizin başvurunuzda onaylanırsa kişiler iletişim numaranız sayesinde size ulaşırlar. Eğer telefon numarası yoluyla iletişim kurduysanız yüz yüze görüşme talep etmeniz, sizin açınızdan daha makul bir seçenek olacaktır.

Bu görüşmelerde komisyon oranları, kaç ayda ödeyeceğiniz ve aylık taksit tutarınıza karar verilir. Ve buna göre bir senet imzalanır. Boş senet imzalamamaya dikkat edin ve senette yazan tutarı da kontrol edin. Yüz yüze görüştüğünüz zaman bir anlaşma da talep edebilir, istediğiniz şartları bu anlaşmaya ekletebilirsiniz. Tüm bu işlemler halledildiğinde birkaç saat içerisinde krediniz size ulaştırılır.

Her ne kadar kulağa makul gelse de, komisyon oranları çok yüksektir ve uzun vadede olması gerekenden çok daha yüksek fiyatlar ödersiniz. Bu sebeple başka yollar denedikten sonra bu yolu değerlendirmek en güzel seçenek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir