PTT’den İsme Havale ve EFT Gönderme Nasıl Yapılır?

PTT’den İsme Havale ve EFT Gönderme Nasıl Yapılır?

Bankalar aracılığı ile yapılmakta olan işlemler hayatımızın rutin akışı sık sık başvurduğumuz ve ihtiyaç duymakta olduğumuz uygulamalar olma özelliği taşımaktadır. Bu noktada hemen hemen herkesin kullandığı ve son derece önemli bir sistem olan para transferi uygulamaları en çok tercih edilen bankacılık işlemleri olmaktadır.  Bahsi geçmekte olan bu hizmeti ülkemizdeki hemen hemen her banka vermek ile beraber bunun yanı sıra ülkemizin en önde gelen kurumlarından biri olan PTT aracılığı ile de bu işlemleri yapma olanağımız mevcuttur. Ancak bu noktada pek çok kişi PTT’den isme havale ve EFT gönderme nasıl yapılır bilmemektedir.

Bahsi geçmekte olan bu para transferi işlemlerini yediden yetmişe her yaş ve gelir grubundan kişiler yapmakta olup bu sebepten dolayı da kendilerine en uygun olan yöntemi seçmek istemektedirler. Bu noktada ülkemizde varlıklarına devam etmekte olan bankaların tümünün şube ve buna paralel olarak da hizmet ağını incelediğimiz zaman pek çok yerde ulaşımın son derece zor olduğu ve ülkemizdeki birçok ilçede de banka şubesi mevcut olmadığı gözlemlenebilmektedir. Ancak PTT’ye ait olan şubelerin ülke çapında her yerde bulunması havale ve EFT işlemleri de dahil olmak üzere pek çok bankacılık işleminin bu yer aracılığı yapılmasına sebebiyet vermektedir.

Eğer siz de para transferi işlemlerinizi bu yer aracılığı ile yapmak istiyor iseniz bu aşamada uygulanacak iki farklı yöntem mevcut olmak ile beraber bu seçenekler bilinmesi gereken detaylar aşağıda belirtildiği gibidir.

  1. PTT Bank Hesabı Olanlara Para Gönderme : Bu işlemi yapmak için ilk olarak kendimize en yakın ya da en uygun PTT şubesine gitmemiz ve oradaki çalışandan alacağımız evrakı doldurduktan sonra son derece cüzi bir ücrete bu işlemi yapmamız söz konusu olmaktadır.
  2. PTT Bank Hesabı Olmayanlara Para Gönderme: Bu seçenekte de yapılacak işlemler bire bir aynı olmak ile beraber tek fark ödenecek olan tutar olmak ile diğer seçeneğe kıyas ile kat kat fazla olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir