Senetle Kredi Veren Firmalar 2018

Senetle Kredi Veren Firmalar 2018

Kişisel ihtiyaçlarımız her geçen gün artarken,  kredi çekmeye yönelim de bir hayli artmış durumda. Fakat bilindiği üzere bankalardan kredi çekmek o kadar da kolay değil. Bankalardan kredi kullanabilmek için bankanın belirlemiş olduğu bütün şartları yerine getirmeniz gereklidir. Eğer sicilinizde olumsuzluk varsa bankalardan olumsuz yanıt vereceklerdir. Bu konu da sorun yaşayan kişiler alternatif kredi yolları araştırmaya girerler, senetle kredi veren firmalara yönelirler.

Firmalar genel olarak senet karşılığında ilgili tutarları size verirler. Eğer geri ödeme yapamazsanız diye haklarını arayabilecekleri yasal bir garantileri olsun isterler. Senetlekredi sisteminde de taksit imkanı vardır. Bu durum Firma ile anlaşmanıza bağlı bir durumdur. 12 ay 24 ay ya da firmanın belirlediği ve size uygun olan vadeler de ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bankalar da olduğu gibi faiz oranlarına bağlı kalarak senetle kredi çekebilirsiniz. Tabii ki bankalar da olduğu gibi firmalarda da faiz oranları farklılık gösterebilir.

Senet imzalama aşamasında fazlaca dikkatli olmalısınız. Maddeleri iyice okuyup öyle imzalamalısınız. Hayatımızın her alanında olduğu gibi bu alanda da kötü niyetlere denk gelebilir, maddi sıkıntıdan kurtulayım derken maddi sıkıntınız daha da büyüyebilir. Vadelere bölerek yapacaksanız vade sayısı kadar senet imzalamanız gerekir. Örneğin 24 ayda ödeyecekseniz 24 tane senet imzalamalısınız. Senetler rakamın yazıldığı yerin de kapatılmış olmasına dikkat edin. Her ödeme yaptığınızda da senedinizi almayı ihmal etmeyin.

Firmalar sizden bankalar da olduğu gibi Kefil ya da İpotek talep edebilir. Bunun sebebi ise eğer ödeme yapamazsanız kefilden tahsil edilebilmesi ya da ipotek gösterilen malın icra yoluyla yani tamamen yasal yollardan verilen paranın geri alınabilmesidir.

Peki senetle kredi veren firmalara nasıl ulaşabilirsiniz ? Bu firmalar genel de internet üzerinden ilan vermekteler. İlanlar da verilen numaraları arayarak aklınıza takılan tüm sorulara cevap alabilirsiniz. Çalışacağınız firmayla anlaşmadan önce çok kapsamlı bir araştırma yapın. Kötü niyetli kişilere denk gelebilirsiniz ki bu sektör onlar için oldukça müsait.

Son olarak eğer çok darda değilseniz yani senetle kredi almadan halledebilirseniz, kesinlikle bu tercihi kullanın çünkü senetle kredi veren firmaların faizleri sizi zorlayabilir.

Yine de senetle kredi alacaksanız genelde kuyumcular bu işi yapmaktalar bilmeniz de fayda var.


Öneri: www.senetlekrediler.com


İstanbul’da Senetle Para Verenler

İstanbul’da oturuyor ve nakit sorunu yaşıyorsanız senetle para veren kişiler ile hemen sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Bu kişiler ile yapılan görüşmeler sonucunda sizler de aradığınız nakit desteğini hemen alabilir ve bankalardan kredi alamıyorum diye üzülmenize gerek kalmadan bütün işlemlerinizi yapabilirsiniz. İstanbul il sınırları içerisinde yaşayan kişiler, senetle veya komisyonla para vererek sizlere alternatif bir kredi yaratma ortamı sağlamaktadır. Bankalardan kredi almak artık oldukça zordur. Bunun birinci nedeni bankalardan kredi alabilmek için yeterli kredi notuna sahip olmanın gerekli olmasıdır. Kredi alacak olan kişilerin önceki dönemlerde bankalardan aldıkları kredileri düzenli bir şekilde ödemesi gerekiyor.

Bunun yanında kredi borçlarının aksatılmadan ödenmesi ve bankalar ile herhangi bir şekilde icralık olunmaması gerekiyor. Diğer yandan kredi notunun düşmemesi için kredi kartı borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi ve kredi kartı harcamalarının yıllık olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Bütün bunlar doğru bir şekilde yapıldığında ve bir araya geldiğinde kredi notu yüksek seviyelere ulaşabiliyor.

Ancak toplumumuzda kredi notunun yüksek olduğu kişiler oldukça az. Bunun nedeni de zamanında kullanılan ve ödenmekte zorlanılan bilinçsiz krediler. Bu gibi noktalarda bankalarda kredi alamayan kişiler için alternatif olacak nakit ve cepten kredi veren kişiler hizmet vermektedir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli merkezlerinde yer alan bu kişiler ile sizler de iletişme geçebilirsiniz. İlk olarak senetle kredi verme işlemlerinde bir görüşme yapılmaktadır. Bu görüşme sonucunda sizlerin ne kadar nakit paraya ihtiyaç duyduğu ile ilgili bir plan yapılmaktadır.

Ödeme planlarınız da sizlerin gelir durumuna göre düzenlenmektedir. Bu kişiler, hızlı bir şekilde sizlere nakit para vermektedir. Ancak burada gelir belgeniz önemli bir yere sahiptir. Gelir belgesi düşük olan kişiler, aylık olarak ödeyemeyecekleri kredileri almamalıdır. Aksi durumda ciddi anlamda zorlanmalar yaşanabilir. Senetle kredi almak istemeyen kişiler komisyonla kredi alarak sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olur. Burada da alınan kredi miktarına göre belirli bir komisyon ödeyerek kredi almış olursunuz ve aracı kişiler işlemleri takip eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir