SENET KARŞILIĞINDA PARA ALMAK

Çünkü işin esasına baktığımızda bankalar verdikleri kredilere uygun faiz oranları ve vade seçenekleri uygulamaktadır. Lakin bunun için de birçok şartı yerine getirmeniz gerekmektedir. Gelir belgesi olmayan birine kredi veren banka neredeyse yoktur. Aynı şekilde başka bir bankadan kredi alan bireylere de genelde kredi çıkmaz. Ödemelerini düzenli gerçekleştirebilen biri değilseniz veya sadece ödemeniz gereken asgari tutarı ödüyorsanız bile bankalardan kredi alamazsınız. Çünkü tüm bu işlemler kredi notunuzu etkilemektedir. Tüm bunlar bir nevi sanal tefecilik diyebileceğimiz bir sektörün önünü açtı; Senet karşılığında para vermek.

Senetle Para Veren Kişiler

Senet karşılığında para veren kişiler sizin zor durumunuzdan faydalanarak, üzerinizden olması gerekenden çok daha fazla para kazanmaktadırlar. Bunu her firma farklı yoldan yapar. Kimisi senet karşılığında sizin için kredi çeker. Kimisi faturanız üzerinden sizin adınıza cep telefonu alır ve satar. Kimisi de senet karşılığında size altın vererek bu işlemi gerçekleştirir. Tüm bunların tek bir ortak yanı vardır. Bu da; size verilen paradan ciddi miktarda faizle geri ödeme almalarıdır. Ve çoğu da bu ödemeyi kısa vadede gerçekleştirmenizi beklerler. Sizinle ilk görüşmelerinde hakkınızda bilgiler edinirler. Bu bilgiler geliriniz ve ödeme yapabilme kabiliyetiniz ile ilgilidir. Bu tarz firmaların profesyonel bir hukukçu kadrosu bulunmaktadır. Zira ödemelerini gerçekleştiremeyen kişilerden bu parayı hukuki yollar ile almak isterler.

Senetle Telefon Satanlar

Senetle cep telefonu alan firmalar, bunu taksitle gerçekleştirecekleri için telefonun esas fiyatı zaten yükselmektedir. Bir de üstüne kendi koydukları komisyon ve faiz eklenince ciddi bir ödeme zorluğu yaratır. Bu söylediklerim senetle kredi içinde geçerlidir. Bu sebeple ne kadar zor durumda kalırsanız kalın, bu tarz bir işleme girmemenizden yanayız. Bu tarz alım satım işlemlerini tek başınıza da yapabileceğiniz gibi, ödeyeceğiniz tutar da düşecektir.

One comment on “SENET KARŞILIĞINDA PARA ALMAK
  1. Erkan dedi ki:

    Ankara da devlet memuruyum yardımcı olursanız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir