Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kredi Notum Düşük

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Kredi Notum Düşük

Kredi çekmek istiyorum ama kredi notum düşük diyorsanız sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Kredi notu, BDDK tarafından uygulanan kredi kayıt bürosu sayesinde hazırlanan bir veridir. Bankalar, kredi notunu çok önemsemektedir. Kredi notu sayesinde kredi başvurusunda bulunan bir kişinin geçmiş dönemlere ait olan bütün bilgileri hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin çoğu kredi notu engeline takılmaktadır. Kredi notu 1500 ün altına olan kişilerin kredi alma ihtimali oldukça azdır. Maalesef Türkiye genelinde yapılan kredi notu araştırmalarında ortalamanın 1300 seviyelerinde olduğu görülmektedir. Durum böyle olunca kredilerin birçoğunun bankalardan olumsuz cevap aldığı öğrenilmektedir. Kredi notunun yüksek olabilmesi için banka kredi kartı borçlarının veya kredi borçlarının düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin bu notu bir anda düzeltmesinin imkanı yoktur. Çünkü kredi notu bir süreç işidir ve süregelen ödeme alışkanlığına göre düzenlenmektedir. Findeks üzerinden öğrenilebilen kredi notu, kredi kayıt bürosu üzerinden gelen veriler ile etkenlerin yüzdesi kullanılarak hesaplanmaktadır.

Kredi Notum Düşük Ama Kredi Çekmek İstiyorum

Kredi notunu etkileyen faktörler arasında kredi kartı veya kredi borçlarını ödeme istikrarı, kredi limitini aşma, çekilen kredi miktarıdır. Diyelim ki kredi çekmek istiyorsunuz fakat kredi notunuz buna izin vermiyor. Bu gibi durumlarda senetle veya komisyonla kredi alma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Senetle alınan kredilerde herhangi bir kredi notu şartı aranmamaktadır. Kredi notunuz bankaların kredi onayı verecek seviyede değilse ihtiyaçlarınızı 100 bin TL’ye kadar senetle alınan krediler ile karşılayabilirsiniz. Diğer yandan komisyonla kredi alınabilmektedir. Çıkması zor olan veya bankalardan sizin için kredi çekilmesini istediğiniz kredilerin alınmasında belirli bir komisyonlar ile aracı kurumlar sizlere kredi sağlamaktadır.

Kredi imkanlarının bu şekilde bir sektör haline gelmesi özellikle bankaların kredi imkanlarından yararlanamayan kişiler için çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Bazı bankalar kredi çekmek istiyorum ama kredi notum düşük diyenlere de verebilmektedir. Ancak bu bankaların sayısı çok azdır ve başka isteklerde bulunabilmektedir. Bu istekler arasında en az 2 kefil veya teminat gibi talepler yer alır. Bunlar da kredi notundan daha zorlayıcı olabilir. Siz siz olun ödemelerinizi her ne olursa olsun düzenli bir şekilde yapın ve kredi notunu yüksek tutun.

Kredi Puanı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Banka kredi talebin de bulundunuz ve kredi notunuz düşük diye olumsuz cevap aldınız ya da aynı neden kredi kartı başvurunuz da karşınıza çıktı. Birçok tüketici kredileri onaylanmadığında ve bunun ana nedeninin not düşüklüğü olduğunu bildiği halde gerekli sorgulama işlemlerini yapmıyor. Oysa ki kredi puan sorgulama işlemi tahmin ettiğinizden daha da kolay.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Kredi notunuzu sorgulayıp, düşük olduğunu gördüğünüz taktirde yükseltmek için gerekli adımları atabilirsiniz ve bununla birlikte de bozulan banka çalışmalarınızı yeniden düzene sokabilirsiniz. Finansal notunuz tamamen ödeme düzen tablonuza göre belirlenmektedir. Gerek kredi gerek ise kredi kart ödemelerinizi ne kadar zamanında öder iseniz notunuz da bu doğrultu da daha üst rakamlara yükselir. Kredi notunuzu sorgulaması yapabileceğiniz ilk sistem Findeks. Findeks resmi internet adresine giriş yapıp üyelik işlemlerinizi tamamlayarak dilediğiniz zaman günün her saati puanınızı öğrenebilirsiniz. Üyelik aşamasında sizden ek ödeme yapmanız talep edilmemektedir. Ama sorgulama aşamasında kredi kartınız yoksa da banka kartınız ile 3 TL ödeme yapmanız gerekebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir