Bankadan Gişe Numarası Almak İçin Yöntemler

Bankadan Gişe Numarası Almak İçin Yöntemler

Günümüzde her ne kadar bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamı internet şubesi, cep şubeleri ve telefon bankacılığı ile yapılsa da bazı durumlarda banka şubelerine gitmek gerekebilir. Banka şubelerinde yapılan işlemler için doğal olarak bankadan gişe numarası almak gerekmektedir. Bankalardan gişe numarası almadan önce ilk olarak yapılacak olan işleme karar verilmelidir. Bu işlem, bireysel veya kurumsal bankacılık alanlarından birisi olabilmektedir. Bireysel olarak bankacılık işlemi yapacak olan kişiler, bankaların sıra verme aparatından ilgili bölümü seçerek sıra alabilir. Bu sıra alma esnasında müşterilerden TC kimlik numarası istenmektedir. TC kimlik numarası ile birlikte o an bankada kaç kişi varsa ve bankaya kaçıncı gelindiğine göre sıra numarasını sistem otomatik olarak kullanıcılara vermektedir. Bankalardan sıra numarası alan kişiler, sıraları ekranda yandığı anda işlem yapma hakkını kazanır. Bankalardan sıra almakta zorlanan kişiler genelde yaşlılardır. Bu kişiler bankalarda görev alan personelden ve güvenlik görevlilerinden destek ve yardım alabilir.

Kurumsal bankacılık işlemi yapacak olan kişilerin ekran üzerinden bu menüyü seçmesi gerekmektedir. Bankalardan gişe numarası alırken öncelik hakkına da sahip olabilirsiniz. Bunun için o bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Banka müşterisi olan kişiler, sahip oldukları kredi kartı veya banka kartı ile birlikte işlemlerinde ön sıraya sahip olabilir. Bankada bulunan sıra verme cihazına kredi kartı veya banka hesap kartlarını okuttuklarında banka sistemi bu kişilere öncelik hakkı tanır. Genelde öncelik hakkı tanına kişilerin sahip olduğu numaralar, normal sıra numaralarından farklı olmaktadır.

Bankadan Önden Sıra Almak için Taktikler

Bankalardan sıra alabilmenin son dönemlerde farklı bir yöntemi de olmaktadır. Bunlardan birisi de internet şubesi üzerinden banka sıra numarası almaktır. Ziraat Bankası bu sistemi ilk uygulayan bankalardan birisidir. Bankalardan sıra almadan önce internet şubeleri üzerinden veya cep bankacılık işlemlerinden sıra numarası olarak daha şubeye gitmeden kendinize yer ayırtabilirsiniz. Bu numarada aynı zamanda önünüzde kaç kişi olduğunu da görebilirsiniz. İşlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilmek ve bankalarda  sıra beklememek için bu sıranızı bankaların internet şubelerinden alabilirsiniz. Bunu yapamazsanız mecburen şubeye gitmeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir