Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok – Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi Çekmek İstiyorum Ama Sigortam Yok – Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Bankaların kredi verme kriterlerinin başında sigorta şartı gelmektedir. Sigorta primlerinin en az 6 ay boyunca yatmış olması gerekmektedir. Ayrıca kredi yatma sürelerinin de bir düzenlemesi vardır. Örneğin 6 ay boyunca kredisi yatan bir kişinin bankalardan alabileceği kredi sayısı en fazla 10 bin TL’dir. Bu durumda sigorta, bankalar için önemli bir veri olarak değerlendirilmektedir. Sigorta bir kişinin sosyal durumunu da ortaya koymaktadır. Bankalar da artık kredi vermede daha dikkatli davrandığı için kredi verme aşamasında sosyal statüye çok dikkat etmektedir. Kredi çekmek isteyen kişilerin bu evrakları banka şubelerine temin etmesi gerekmektedir. Kredi notu da bir diğer gerekli evraklar arasındadır. Bazı bankalar kredi çekmek isteyen kişilerden sigorta şartı aramayabilir. Ancak kredi şartı aramayan bankalar da bir teminat veya bir kefil istemektedir.

SSKsız Kredi Çekmek İstiyorum

Kredi çekmek isteyen ve sigortası olmayan kişiler, senetle veya komisyonla kredi almayı deneyebilir. Sigorta hizmetleri arasında 6 aylık primi bulunmayan kişiler bu yöntemleri tercih ederek nakit sorunlarını çözebilir. Senetle veya komisyonla kredi almanın yanı sıra faturalı hat üzerinden de kredi alınabilir. Faturalı hat üzerinden verilen krediler sayesinde siz de rahat bir nefes alabilirsiniz. 100 bin TL’ye kadar verilen senetle veya komisyonla kredilerde istediğiniz her zaman başvuru yapabilir ve bankaların yoğun evrak prosedürü ile karşı karşıya kalmazsınız.

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar hesabınızda yeterli miktarda para olması durumunda kefilsiz ve sigortasız kredi verebilmektedir. Örneğin hesabınızda yıllık olarak toplamda 50 bin TL’lik bir hesap akışı varsa bankalar bu veriyi yeterli bulabilmektedir. Bu işlemi değerlendirmeye alan bankalar ise Halkbank, İŞ Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank ve ING Bank bankalarıdır. Bu bankalar ile iletişime geçebilir ve sigortasız kredi için bilgi alabilirsiniz. Bazı durumlarda bankalar sigorta istemese bile kefil isteyebilir. Kefil işlemlerini tamamlayan kişilerin kredi alabilmesi için de aylık gelir belgesini bankalara sunmalıdır. Emekliler, ev hanımları, işsizler ve diğer kişiler sigortasız ve kefilsiz kredi kampanyalarını takip etmeli ve nakit ihtiyaçlarını hızlı ve kolay bir şekilde çözmelidir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Sigortalı olmak bankaların kredi verme sürecinde vatandaşlarda aradığı kriterler arasında yer almaktadır. Gelir belgesi, kredi notu ve kefil gibi isteklerin yanı sıra kişilerin belirli dönemler arasında sigorta primlerinin düzenli bir şekilde yatmış olması gerekmektedir. Kredi çekebilmek için en az 6 ay sigorta primlerinin yatması şartı bankalar tarafından aranmaktadır. Bu şartları taşıyan kişiler SGK kurumlarından ilgili primlerin yattığına dair bir yazı ile bankalara kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

Kredi çekmek isteyen kişilerin kredi notunun da yeterli olması gerekir. Sigorta primleri 6 ay yatan kişiler asgari kredi limitlerinden yararlanma hakkına sahip olur. Yani 6 aylık sigortalı bir kişi 5 bin veya 10 bin TL’lik kredileri çekebilir. 50 bin veya 100 bin gibi yüksek tutarlı kredilerin alınabilmesi için sigorta primlerinin en az bir sene boyunca düzenli bir şekilde yatması ve kişilerin gelir belgelerini bankaya sunması gerekmektedir. Kredi çekmek için gerekli olan diğer belgeler kredi türlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir